Balansavimas padėda sutaupyti ir gyventi šilčiau

Atėjus šildymo sezonui daugiabučių namų, ypač senos statybos, gyventojai susirūpina dėl artėjančio papildomo finansinio krūvio, kurį sukelia sąskaitos už patalpų šildymą. Dažnas atvejis, kad tenka mokėti daug ir kankintis žiemą šaltame bute. Bet kodėl taip yra? Šiame straipsnyje aptarsime problemas ir galimus sprendimus, kurie padėtų sutaupyti ir gyventi komfortiškiau.
Šalčininkų miesto senos statybos daugiabučiuose namuose įrengtos vienvamzdės apatinio paskirstymo šildymo sistemos. Ką tai reiškia buitinio vartotojo atžvilgiu? Trumpai tariant, tokioje sistemoje dažnai jaučiamas diskomfortas tiek apatiniuose butuose dėl perkaitimo, kadangi termofikacinio vandens paskirstymas prasideda nuo jų, tiek viršutiniuose, kadangi tuose butuose bus stengiamasi užtikrinti bent jau apatinę higienos normos HN 42:2009 „Gyvenamųjų ir visuomeninių pastatų patalpų mikroklimatas" nustatytą temperatūrą 18-19⁰C, kas daugumai gyventojų gali būti šalta. Šioje vietoje svarbu suprasti, kad apatiniuose aukštuose gali būti temperatūra nuo 23 iki 25 ⁰C, todėl pagerinti viršutinių butų gyventojų komforto sąlygas tiesiog paduodant daugiau šilumos negalima. Paskaičiuota, kad temperatūros pakėlimas per 1⁰C padidina šilumos energijos sąnaudas apie 5 procentus, tai dar kartą patvirtina, kad perteklinis šildymas nėra išeitis. Taip pat dažnai būna, kad skirtingi stovai šyla skirtingai. Taip nutinka dėl vamzdynų senėjimo, apnašų, remontų, pakeistų radiatorių ir panašiai. Visa tai daro poveikį šilumnešio pratekėjimui, o tai vėlgi atsispindi gyventojų gyvenimo komforte ir šildymo sąskaitose. Iš aukščiau minėtų teiginių, akivaizdu, kad pagrindinė bėda yra netolygus šilumnešio arba kitaip tariant, temperatūros paskirstymas daugiabutyje.
Tačiau, jeigu daugiabutis nėra labai senas ir artimiausiu metu nėra planuojama jo renovuoti? Ar verta laukti renovacijos ir kankintis dar kelis metus? Ar yra techniniai sprendimai, kurie galėtų pilnai ar bent jau dalinai išspręsti aukščiau minėtas problemas? Techniniai sprendimai tikrai yra ir investicija į juos tikrai nėra labai didelė. Tiesiog svarbu viską gerai įsivertinti ir apskaičiuoti kokių būtent priemonių reikia. Tam tikslui reikia kreiptis į daugiabutį prižiūrinčią įmonę arba tiesiogiai į specialistus, kurie padės rasti tinkamiausią sprendimą. Šiame straipsnyje tik bendrai aptarsime galimus sprendimus.
Aukščiau buvo paminėtos pagrindinės dvi problemos: netolygiai šylantys stovai ir radiatoriai t.y. dvi sistemos kurias reikėtų subalansuoti. Priemonės apie kurias kalbėsime, bus balansiniai vožtuvai ir termostatiniai ventiliai. Svarbu pastebėti, kad tiek balansiniai vožtuvai, tiek termostatiniai ventiliai gali būti įrengti nepriklausomai vienas nuo kito, tačiau ir efektas bus tik dalinis. Išnagrinėkime turimą situaciją. Balansiniai vožtuvai padeda suvienodinti srautus stovuose taip eliminuojant nešylančių stovų galimybę. Tačiau, tai neišsprendžia tos problemos, kad apatiniai aukštai šils labiau nei viršutiniai. Šią problemą išsprendžia ventiliai su termostatine galva. Jų didžiausia nauda pasireiškia žemiausiuose aukštuose, tuose butuose kur būna peršildymas. Termostatiniai ventiliai reguliuoja šilumnešio srautą į radiatorius priklausomai nuo nustatytos kambario temperatūros, kas leidžia mažinti bendrą sunaudojamos šilumos kiekį ir kas svarbiausia, tai gyventi šilčiau ir komfortiškiau už tai nepermokant.

grįžti
Darbo laikas
Pir – Ket. 8.00 – 17.00
Penk. 8.00 – 16.00
Pietūs 12.00 - 12.48
kontaktai ir rekvizitai
UAB ,,ŠALČININKŲ ŠILUMOS TINKLAI"
Pramonės g. 2a
LT-17102, Šalčininkai
Duomenys Juridinių asmenų registre:
Įmonės Kodas 174976486,
PVM mokėtojo kodas LT749764811
Tel. (8 380) 53 645
el.p. info@salcininkust.lt
© 2017 - UAB „ŠALČININKŲ ŠILUMOS TINKLAI“