Naujienos

UAB „Šalčininkų šilumos tinklai" praneša, kad dėl planinių šildymo sistemos magistraliniu vamzdynų hidraulinių bandymu laikinai nuo birželio 25 iki 27 d. adresais: A. Mickevičiaus g. 2, 4, 8, 10, 12, Pramonės g. 7, Vilniaus g. 9, 9A, 11, 13, 15 A, Sniadeckio g. 10 bus nutrauktas karšto vandens tiekimas.
Atsiprašome už laikinus nepatogumus.

UAB „Šalčininkų šilumos tinklai" praneša, kad Šalčininkų miesto centrinė katilinė bus sustabdyta nuo 2019 m. birželio 3 d. iki birželio 14 d. dėl planinių šilumos tiekimo tinklų hidraulinių bandymų.
Nuo 2019 m. liepos 1 d. iki 2019 m. liepos 12 d. bus sustabdyta Eišiškių miesto katilinė
Atsiprašome už laikinus nepatogumus.

Pranešame, kad nuo sausio 7 d. pasikeitė UAB "Šalčininkų šilumos tinklai" administracijos kontaktai.
Maloniai prašome visus skirtus UAB "Šalčininkų šilumos tinklai" dokumentus, atsiliepimus ir pasiūlymus siųsti naujais el. paštais kurie yra nurodyti skiltyje "Kontaktai".
Visi kiti įmonės duomenys: adresas, telefonas, banko rekvizitai lieka nepasikeitę.

Pagarbiai,

UAB "Šalčininkų šilumos tinklai" administracija

Informuojame, kad sąskaitą jau galite apmokėti ir prisijungus prie www.manogile.lt.

Prašome nurodyti teisingą mokėtojo kodą, esantį mokestiniame pranešime.

Norite ir sutaupyti, ir gyventi šilčiau? Nežinote, kokių priemonių imtis? UAB „Šalčininkų šilumos tinklai" Jums paruošė 9 patarimus, kurie leis mėgautis šiltesniais namais bei mažesnėmis sąskaitomis.
1. ĮSTIKLINĘ BALKONUS sumažinsite žvarbaus lauko oro skverbimąsi į butą net ir vėjuotą dieną, o kartu ir apsaugosite namus nuo gatvės triukšmo.
2. LANGŲ SANDARINIMAS taip pat apsaugos nuo šalčio, skersvėjų bei gatvės triukšmo. Tam puikiai tiks silikoninės putos ar kita izoliacinė medžiaga. Užsandarinkite plyšius tarp stiklo ir lango rėmo bei tarp lango rėmo ir sienos.
3. DURŲ SANDARINIMAS sulaikys dar daugiau šilumos Jūsų namuose. Išorines duris sandarinkite tokiu pat būdu kaip langus.
4. UŽ ŠILDYMO RADIATORIŲ esantį sienos plotą uždenkite danga, nukreipiančia šilumą į kambarį (pvz. folija, specialios izoliacinės medžiagos lakštu). Nepamirškite periodiškai nuo jų nuvalyti dulkių! Neužstatykite šildymo radiatoriaus baldais. Juos verčiau statykite prie išorinės sienos: didelė knygų lentyna arba spinta padės sumažinti šilumos nuostolius.
5. SAULĖTOMIS DIENOMIS atitraukite užuolaidas ir žaliuzes – leiskite saulės spinduliams natūraliai apšviesti ir sušildyti Jūsų būstą!
6. PATALPAS VĖDINTI patartina kelis kartus per dieną. Pilnai atidarykite langus ir sudarykite trumpalaikį skersvėjį. Vėdinimas padės išvengti drėgmės, kvapų kaupimosi, todėl namuose jausitės geriau. Atsiminkite: geriau vėdinti intensyviai, bet trumpai, negu ilgą laiką.
7. ANTROSIOS DURYS leis šilumą taupyti ne tik bute, bet ir bendrose patalpose (laiptinėse ir rūsiuose). Įstačius antrąsias duris įrengiama patalpa sumažina šalto oro infiltraciją į laiptines, padidėja jų temperatūra. Svarbu, kad abejos durys būtų sandarios, lengvai darinėjamos.
8. VIDAUS ŠILDYMO IR KARŠTO VANDENS SUBALANSAVIMAS taip pat sumažina šilumos suvartojimą. Tam reikia ant šildymo prietaisų įrengti termostatinius ventilius, pasirūpinti kiekvieno buto individualia šilumos apskaita.
9. NAMO APŠILTINIMO atnaujinimas arba papildomas apšiltinimas dar labiau padidins Jūsų namų energijos suvartojimo efektyvumą, o tai reiškia ir mažesnes sąskaitas už šilumą.
UAB „Šalčininkų šilumos tinklai" tikisi, kad šie patarimai padės jums gyventi šilčiau, o už šildymą ir vandenį mokėti mažiau!

Lietuvos šilumos tiekėjų asociacijos prezidento Valdo Lukoševičiaus teigimu, Lietuvos šilumos ūkio modernizacija ir atsinaujinančios energijos plėtra įdarbina šimtus inžinierių, kurie planuoja, projektuoja ir stato šiuos objektus. O ir vėliau pastačius katilines ir elektrines rinkoje perkama daugybė jų eksploatacijai reikalingų paslaugų. Aptarnaujančias įmones dažnai įkuria arba jose dirba taip pat šilumininkai, kurie gerai išmano šias technologijas.
Kauno technologijos universitetas (KTU) – vienintelis universitetas Lietuvoje, kuris ruošia šilumos specialistus taip vadinamai „didžiajai" energetikai. Vien centralizuoto šilumos tiekimo sektoriuje nuolat dirba apie 4 500 žmonių, kurių didžioji dalis – šilumininkai.
Lietuviški biokuro katilai eksportuojami ir montuojami ne tik kaimyninėse šalyse, bet ir Šiaurės šalyse, kitose Europos Sąjungos valstybėse ir net Pietryčių Azijoje. Vystydamos šį verslą išaugo eilė sėkmingai dirbančių Lietuvos energetikos bendrovių.
„Patirtis rodo, kad „didžiosios" energetikos specialistai lengvai adaptuoja savo žinias „buitinėje" energetikoje, kadangi pagrindiniai dėsniai, skaičiavimo ar projektavimo metodai panašūs. KTU baigę šilumos specialistai gali dirbti ir pastatų energetikoje", – sako V. Lukoševičius.
KTU Energijos inžinerijos krypties studijų programų vadovas Algimantas Balčius pasakoja, kad programa „Šilumos energetika ir technologijos" skirta suteikti nuoseklioms inžinerinėms ir specialiosioms šilumos energetikos žinioms, reikalingoms energetikoje ir šilumą naudojančiose technologijose vykstantiems procesams valdyti, įrangai projektuoti, gamybai bei eksploatacijai.
Studijuodami šią specialybę jaunuoliai susipažįsta su šiuolaikinėmis šilumos (vėsumos) gamybos ir panaudojimo inžinerinėmis sistemomis ir technologijomis. Atsinaujinančios energetikos krypties studijoms priskiriamos technologijos susijusios su biomase bei saulės, geotermine, aerotermine, hidrotermine energija. Klasikiniai atsinaujinančios energetikos panaudojimo pavyzdžiai yra modernios šilumos gamybos inžinerinės sistemos: biokuro katilinės ir kogeneracinės jėgainės, šilumos siurblių, saulės kolektorių sistemos. Be to, studijų metu gaunamos žinios ir apie kitas šilumos inžinerijos sritis, pvz., šaldymo techniką, oro kondicionavimo sistemas, dujų tiekimo sistemas ir pan.
Pasirinkę šią specialybę studentai įgauna bendrųjų mechanikos inžinerijos žinių (medžiagų savybės, medžiagų atsparumas, įrenginių projektavimo pagrindai ir kt.), specializuotų šilumos energetikos ir technologijų žinių, susijusių su šilumos gamybos ir tiekimo technologijomis, integruojant atsinaujinančios energetikos įrenginius, naudojant atsinaujinančios energijos išteklius, tame tarpe ir biokurą. Absolventai taip pat įgyja papildomų kompetencijų, tokių kaip energetikos objektų projektavimo pagrindai, energetinio efektyvumo analizės pagrindai, energetikos ekonomikos suvokimas, darbas grupėse, vadybos įgūdžiai ir pan.
AB „Šiaulių energija" inf.

Darbo laikas
Pir – Ket. 8.00 – 17.00
Penk. 8.00 – 16.00
Pietūs 12.00 - 12.48
kontaktai ir rekvizitai
UAB ,,ŠALČININKŲ ŠILUMOS TINKLAI"
Pramonės g. 2a
LT-17102, Šalčininkai
Duomenys Juridinių asmenų registre:
Įmonės Kodas 174976486,
PVM mokėtojo kodas LT749764811
Tel. (8 380) 53 645
el.p. info@salcininkust.lt
© 2017 - UAB „ŠALČININKŲ ŠILUMOS TINKLAI“