Naujienos

Informuojame, kad dėl šilumos tinklų hidraulinių bandymų daugiabučiuose bus sustabdytas karšto vandens tiekimas nuo 2022.07.11 iki 2022.07.22.

Atsiprašome už galimus nepatogumus.

UAB „Šalčininkų šilumos tinklai"
Telefonai pasiteiravimui 8 64807929, 8 380 53645

Brangstant šilumos energijai šilumos taupymo klausimas tampa vis aktualesnis. Visi Šalčininkų rajono daugiabučiai buvo pastatyti iki 1993 m. todėl šiai dienai eksploatacinės savybės yra stipriai nusidėvėjusios. Renovuotų daugiabučių gyventojai sutaupo nuo 40 iki 60 proc. šilumos. Atitinkamai gyventojams sumažėja išlaidos už šilumą. Šilumos suvartojimas taip pat priklauso ir nuo namo šilumos punkto įrenginių atnaujinimo ir automatizavimo. Nuo to priklausi, kaip efektyviai bus panaudojam šiluma gyvenamajame name.
Senuose daugiabučiuose, pastatytuose iki 1993-ųjų, specialistai siūlo:
• Visus dar esančius elevatorinius šilumos punktus pakeisti naujais automatiniais;
• subalansuoti vidaus šildymo sistemas;
• subalansuoti karšto vandens sistemas;
• įrengti termostatinius ventilius ant šildymo prietaisų;
• įrengti individualią šilumos apskaitą kiekvienam butui (šilumos kiekio daliklius);

Senuose daugiabučiuose pasitaikanti problema - vieniems per karšta, kitiems - per šalta. Sistemos subalansavimas padės išspręsti šią problemą.

Pastate subalansavus vidaus šildymo ir karšto vandens sistemą bei neperšildant butų, vidutiniškai galima sutaupyti apie 25 proc. šilumos kiekio patalpų šildymui.
Pastebėtina, kad kvalifikuotai prižiūrint ir valdant daugiabučio vidaus šildymo ir karšto vandens sistemą bei įgyvendinus kitas namo valdytojo siūlomas taupymo priemones, pastate galima sutaupyti iki 30 proc. šilumos. Tai sovietinės statybos ir senesnių daugiabučių standartinio buto mokėjimus už šildymą vidutiniškai sumažina apie 20 Eur per mėnesį.

Šių metų vasario 2 d. Vyriausybė priėmė nutarimą, kuriuo siūloma Seimui priimti reikiamas PVM įstatymo pataisas, kuriomis gyventojams būtų kompensuojamas PVM mokestis centralizuotai tiekiamai šilumai ir karštam vandeniui už keturis mėnesius (nuo 2022 metų sausio iki balandžio mėnesio). Atkreipiame dėmesį, kad ši tvarka įsigaliotų reikalingas atitinkamas Seimo sprendimas. Seimo neeilinė sesija bus šaukiama vasario 14 d. ir tikėtina, kad šis klausimas bus įtrauktas į darbotvarkę skubos tvarka.

Kol įstatymo pataisos nėra priimtos ir nėra įsigaliojusios, šilumos tiekimo bendrovės privalo vadovautis galiojančiu reglamentavimu ir sąskaitas už sausio mėnesį skaičiuoti taikant 9 % PVM tarifą, o vartotojai apmokėti tokias šildymo ir karšto vandens sąskaitas įprastais terminais (iki mėnesio pabaigos). Seimui priėmus reikiamas PVM įstatymo pataisas, tikėtina, kad jos įsigalios nuo kovo 1 dienos. Tuomet išrašant sąskaitas už šildymą ir karštą vandenį, sunaudotą per vasario mėnesį, gyventojams papildomai būtų taikomos nuolaidos dėl PVM mokesčio paskaičiuoto per vasario ir per sausio mėnesius kompensavimo. Socialinės apsaugos ir darbo ministerija paruoš atitinkamai tvarką dėl kompensacijų už šilumą ir karštą vandenį, taikant PVM kompensacijas, skaičiavimo.

Detalesnė informacija bus pateikta Seimui priėmus atitinkamas įstatymo pataisas.

Informuojame, kad dėl šilumos tinklų hidraulinių bandymų daugiabučiuose bus sustabdytas karšto vandens tiekimas nuo 2021.07.26 iki 2021.08.06.

Atsiprašome už galimus nepatogumus.

UAB „Šalčininkų šilumos tinklai"
Telefonai pasiteiravimui 8 64807929, 8 380 53645

Trumpai ir aiškiai apie galimybių pasą.

Nuo balandžio 30 dienos Šalčininkų rajone skelbiama 2020 – 2021 m. šildymo sezono pabaiga, tačiau daugiabučių gyventojai pagal poreikį gali pratęsti šildymo tiekimą savo daugiabučiams. Vadovaudamiesi nustatyta tvarka gyventojai galėjo nutraukti šildymo sezoną savo daugiabučiuose dar prieš jo skelbimo pabaigą. Pagal poreikį gyventojai taip pat gali pratęsti šildymo sezoną ir baigti jį kitu laiku negu nustatyta. Šiam sprendimui turi pritarti ne mažiau kaip 51 proc. daugiabučio gyventojų.

Dėl šildymo sezono pratęsimo gyventojai (bendrijos pirmininkas, administratorius) turi kreiptis į UAB „Šalčininkų šilumos tinklai" ir raštu informuoti įmonę apie savo apsisprendimą (Pramonės g. 2a, Šalčininkai, tel. (8 380) 53645, el.p. info@salcininkust.lt).

Darbo laikas
Pir – Ket. 8.00 – 17.00
Penk. 8.00 – 16.00
Pietūs 12.00 - 12.48
kontaktai ir rekvizitai
UAB ,,ŠALČININKŲ ŠILUMOS TINKLAI"
Pramonės g. 2a
LT-17102, Šalčininkai
Duomenys Juridinių asmenų registre:
Įmonės Kodas 174976486,
PVM mokėtojo kodas LT749764811
Tel. (8 380) 53 645
el.p. info@salcininkust.lt
© 2017 - UAB „ŠALČININKŲ ŠILUMOS TINKLAI“